Lajme

Dua Lipa nuk ka të ndalur, fiton edhe një çmimin të rëndësishëm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, prej shumë kohësh qëndron në top listat botërore dhe sukseset e saj nuk kanë të ndalur.

Së fundmi këngëtarja ka fituar një çmim të rëndësishëm në “Latin American Music Award” si ‘Favorite Artist-Crossover’.

Dua lajmin e bëri të ditur përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, ku u shpreh tejet e lumur për këtë sukses dhe i falënderoi të gjithë.

“Future Nostalgia”, shënoi një tjetër sukses duke bërë që të renditet në vendin e parë për sa i përket albumeve më të shitur në Mbretërinë e Bashkuar dhe për vitin 2021 janë shitur plot 68.926 kopje.

korca today

Portal informativ online i rrethit të Korcë's

Artikuj të ngjashëm

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button
Close
Close